Mehmet Bayar

Mehmet Bayar
Mehmet Bayar kimdir?

25.01.1994 tarihinde Mardin’de dünyaya gelmiştir.

2000 yılında Hürriyet İlköğretim okulunda Eğitim-Öğretim hayatına başlayan Bayar, 2008 yılında ilkokuldan mezun oldu. 2009 yılında Necip Fazıl Kısakürek Lisesinde ortaöğretime devam etti.

2009 yılında Bahçelievler Gençlik Meclisine başvurarak ilk gençlik atılımını yaptı. 2009 yılı sonunda Bahçelievler Gençlik Meclisi asil yönetime seçildi. Seçilmesi ile İstanbul genelinde en küçük Bahçelievler Gençlik Meclis üyesi oldu. Burada çalışmalarını devam ettiren Bayar, kendi okulunda 2010 yılında Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Lisesinde Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

2011 yılında Bahçelievler Gençlik Meclisi Öğrenci İşleri ve Sorunları komisyonu ilçe başkan yardımcısı seçildi. İlçede düzenlenen İlçe öğrenci meclisinde Bahçelievler İlçe Öğrenci Meclisi Başkan Yardımcısı seçildi. Buradan daha sonra İl Öğrenci Meclisinde görev aldı.

2012 – 2013 yılları arasında Kendi okuduğu okulda 3 yıl üst üste oyunu yükselterek meclis başkanı seçilen Bayar. Bahçelievler temsilciliğine yükseldi.

Başarılarından dolayı Bahçelievler Belediye Başkanı Sayın Osman Develioğlu tarafından ödüle layık görüldü.

Daha sonra İl Öğrenci Meclisinde görev alan Bayar İl Öğrenci Meclisi yönetim ve yürütme kuruluna seçildi. Başarılarına burada devam eden Bayar.

2013 yılı Bahçelievler dergisinde köşe yazarlığı yaptı, 6 ay boyunca yazılarını yazdı.

Bahçelievler Express gazetesinde köşe yazarı olarak yazılarına devam etmektedir.bir dönem WALD (Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı)’da görev aldı.

Bir süre Türkiye Gençlik Vakfı’nda Eğitim eğitim koordinatörlüğüne bağlı “Fikir Enstitüsü” medya kürsüsü koordinatörlüğü görevinde bulundu.

 

1 thought on “Mehmet Bayar kimdir?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.