Mehmet Bayar

Mehmet Bayar
Paralel Örgüt

Bu güne kadar Filistin konusunda İsrail’in yanında olan, İsrailli çocuklar için ağlıyorum deyip Filistin’den hiç söz etmeyen, ülkenin en mahrem sırlarını kafirlere sızdıran, beddua üzerine beddua eden, darbeleri destekleyen, polislikte askeriyede torpilin en alasını yapıp hak yiyen… Peygamberi kamyona bindiren, Peygamberi Bakırköy’deki Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirilen, Türkçe olimpiyatlarına getiren bir zihniyet ahirette ne umuyor anlamadım.

Hak ve hukuktan Allah’tan bahseden insanlar YGS-LYS-KPSS Polislik sınavları ve daha niceleri sınavdan birkaç gün önce güvendikleri öğrencilere servis ediyorlar. Her yıl 10’larca birinci çıkaran dershane onların dershanesi değil miydi? Bu adaletsizlik hak ve hukukun dışına çıkmıyor mu?

Milyonlarca öğrencinin bir yıl boyunca emek sarf ettiği üniversite sınavlarına kendi tarafından öğrencilere sorular verilip, gitmek istedikleri okula göndermek doğru bir yaklaşım mı?

Dershaneler paralel örgütün en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi olmuş durumda. Sadece FEM dershanesine kayıt yaptıran öğrencilerden yıllık 250 Milyon TL gelir elde ediyorlar. Bunun içinde kitaplar ve testler dahil değil. Sadece dershane ücretinden kazandıkları geliri söyledim. Yurt ücretleri, test kitapları ücretlerini ekleyince varın gerisini siz düşünün.

Birazda meseleye diğer taraftan bakmakta fayda var

2004’den itibaren Emniyet istihbarat ve kaçakçılık bürolarında  çaycısından yöneticisine her birime cemaat üyeleri yerleştirdi. Örgüt, elemanlarını en çok İstihbarat şubelerinde İstihbarata  Karşı Koyma, önemli yazışmaların gittiği idari büroda görevlendirdi. 2006 yılına kadar İl Emniyet müdürlükleri içindeki bürolarda rastgele bilgisayarlarda dinleme yapılıyordu bunların kayıtları mevcut. Ülkenin en mahrem sırları paylaşan gene bu örgüt değil miydi? TİB’in kurulmasıyla birlikte 81 ilde TİZ (Teknik İzleme Büroları) açıldı.

2009’dan sonra cemaat dinlemenin öneminin farkına vardı. İstihbarat Daire Başkanlığı ve İl Şube Müdürlüklerindeki teknik elemanlarını, yurtdışına göndererek eğitti ve ilgili bürolara yerleştirdi. Dinlemeye öncelikle cemaate ihanet edenler, cemaatten ayrılan isimlerden başlanıldı.  Kendi içlerinde ki adamları bile dinliyorlardı bunun en iyi örneği Latif Erdoğan’dır. Yıllarca cemaat sanıp güvendiğimiz yapı meğer memleketi ayakta uyutan bir örgütten ibaretmiş.

Halen İslam için direniyoruz diyen paralel örgüt lideri bunların ve daha nicesinin hesabını elbet verecektir. Kimsenin yaptıkları yanına kar kalmaz.

(Bahçelievler Express Gazetesi internet sitesi 2015)

3 thoughts on “Paralel Örgüt

 1. Şuan ak partiye bağlı eğitim birsen ve diğer yakın sendikalarin polislik askeri ve diğer kurumlara yaptığı şeyleri daha önce cemaat yapıyodu doğru dolayısıyla ikinizinde birbirinden bi farkı yok. Belediyelerinizdeki o sendikalarin atadigi yerleştirdigi imar vs. Diger müdürler canta canta aldiklari paralari ben biliyorum cok değil 1 hafta önce Bahçelievler devlet hastanesinin oraya yapilacak konut icin 300.000tl para transferini gözlerimle gördüm. Kusura bakma ben bunları gördüm benden size oy vermek vicdanıma sığmaz.

 2. Birazda meseleye diğer taraftan bakmakta fayda var.
  Yazınızı okudum. Ama aklımda çelişki oluştu. Belki giderirsiniz.
  1-Filistine yardımda en çok pay kimse yok mu derneğine ait.
  2-Yavuz Sultan Selim Mısırı fethe giderken çölde Peygamber Efendimizin önde yürüdüğünü görüp attan inmişti.
  3-Diğer dershaneler daha fazla ücret alıyorlardı. Onların büyük gelir kaynakları nereye aktarıldı.
  4-Öğrencisini dershaneye gönderen aile ondaki olumlu değişiklikleri, çalışma şeklindeki farklılığı görmüyor muydu. Cevabı alan öğrenci o şekilde çalışır mıydı?
  5-Okumuş iş sahibi olmuş aklı başında insanların bu cemaati sevmesi onları sızma olarak gösterir mi?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.